Porady- Parking

 

Czy wiesz, że w ubiegłym roku Kraków odwiedziło prawie 13 milionów turystów? Dokładna liczba podawana przez Małopolską Organizację Turystyczną wynosi 12 mln 900 tys. osób. To naprawdę imponująca liczba, która rośnie z roku na rok. Najwięcej zagranicznych gości odwiedza nas z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji oraz Hiszpanii. W związku ze zbliżającymi się wakacjami i najintensywniejszym czasem na podróże i zwiedzanie, przygotowaliśmy dla Was post poruszający pewną istotną kwestię, o którą często nas pytacie.

 

Jeżeli planujesz przyjechać do Krakowa samochodem na pewno zainteresuje cię kilka ważnych spraw odnośnie parkowania. Niektóre z naszych lokalizacji posiadają prywatne miejsca parkingowe dostępne dla naszych gości. Są to bezpieczne, najczęściej podziemne garaże na zamkniętych posesjach z całodobową ochroną. Oferujemy miejsca postojowe w takich lokalizacjach jak: Łobzowska, Daszyńskiego, Grzegórzecka, Szlak 50 (Angel City), Ariańska, Sandomierska oraz Kazimierza Wielkiego. Dodatkowa opłata za miejsce wynosi 50zł za dobę. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem parkingu wystarczy poinformować o tym naszą recepcję, która sprawdzi dostępność i dogra szczegóły.  

 

Jeżeli twój apartament znajduje się w innej niż podane powyżej lokalizacje to musisz wiedzieć, że Kraków jest mocno zaludnionym miastem, do którego codziennie przyjeżdżają tysiące osób do pracy oraz szkoły. W związku z tym liczba miejsc parkingowych jest mocno ograniczona, a znalezienie wolnego skrawka chodnika w środku dnia oraz tygodnia może sprawiać niemały problem. Ścisłe centrum Krakowa objęte jest strefą płatnego parkowania, która obowiązuje od godziny 10:00 do 20:00 we wszystkie dni robocze, to znaczy od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt. Pierwsza godzina parkingu kosztuje 3zł, druga 3,5zł, trzecia 4,1zł, czwarta i każda kolejna 3zł. Zakupić można również całodniowy bilet za 25zł bądź tygodniowy za 125zł.

 

Istnieje również możliwość pozostawienia samochodu na strzeżonym parkingu. Jeżeli potrzebujesz porady gdzie można znaleźć najbliższy parking lub w jakiejkolwiek innej kwestii, skontaktuj się z naszą recepcją, która zawsze chętnie posłuży pomocnym słowem :-)

Powrót do góry