Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej

Szanowni Goście,

 

Pożegnaliśmy już 2018 rok i witamy wszystkich w Nowym Roku 2019! Nasz zespół już mobilizuje się do jeszcze większej pracy i rozwoju dla naszych Gości!

 

Będzie to szczególny rok, zwłaszcza dla kulinarnej sceny w naszym mieście, mianowicie Kraków został wybrany Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej. Kraków został wyróżniony spośród wszystkich europejskich miast, a w finale pokonał samą Lizbonę. Jest to szczególne wyróżnienie i docenienie dobrych przepisów, najwyższej jakości produktów pochodzących od lokalnych dostawców oraz naszej gościnności i wspaniałej atmosfery. Europejska Akademia Gastronomiczna wybrała Kraków, w którym aż 26 restauracji posiada wyróżnienie przewodnika Michelin, a ponad dwa razy więcej uhonorowana jest przez Gaullt et Millau.

 

W związku z tym, Friendhouse Apartments wraz z Main Square Hospitality Group ma przyjemność zaprosić Państwa na kolację do najlepszych krakowskich restauracji.

 

W naszych apartamentach znajdziecie Państwo takie ulotki:

 

                                    

 

Jest to zaproszenie do najlepszych krakowskich restauracji, z którym goście Friendhouse Apartments zostaną powitani butelką aperitifu.

 

Zaproszenie obejmuje między innymi takie restauracje jak Szara Gęś, która jest ikoną Krakowa, położoną w jednej z piękniejszych gotyckich kamienic usytuowanych na krakowskim rynku. Restauracja korzysta z sezonowych, regionalnych składników pochodzących od lokalnych dostawców tworząc wyrafinowaną polską kuchnię w nowoczesnej odsłonie.

 

 

Zachęcamy również do odwiedzin w Fiorentinie - kwintesencji włoskiej kuchni. Menu zmieniane jest kilkukrotnie w ciągu roku, a same składniki sprowadzane są z Włoch, co gwarantuje świeżość i oddaje prawdziwy włoski smak dań. Specjalnością restauracji są steki fiorentina w nowoczesnej aranżacji ze wspaniałą kartą win.

 

 

Warto również wspomnieć o Kogel-mogel - restauracji, w której sztuka kulinarna polskiej kuchni ukazana jest w innym wymiarze. Imponująca winiarnia połączona z cudownym ogrodem obfituje w trunki z najlepszych winnic świata. Można tu skosztować tradycyjnych polskich potraw w nowych, niespotykanych aranżacjach.

 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym zaszczytnym wydarzeniu. Nasza recepcja jest do Państwa usług i chętnie odpowie na wszelkie pytania oraz pomoże zarezerwować stolik.

 

Życzymy samych pysznych wrażeń w Nowym Roku!

 

Powrót do góry